Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny to bogaty system zniżek i uprawnień  oferowanych dla rodzin 3+  przez 7 tys. partnerów w ok. 27 tys. lokalizacji w całym kraju, To zarówno duże ogólnopolskie sieci, jak i mali, lokalni przedsiębiorcy. Zniżki obejmują np. przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe, a także zakup żywności, książek, kosmetyków, ubrań, obuwia czy paliwa. W sezonie wakacyjnym posiadaczy KDR zainteresować mogą zniżki dostępne w ośrodkach wypoczynkowych, parkach rozrywki, parkach linowych, pływalniach, kinach czy muzeach. 

Od  2018 roku oprócz plastikowej karty funkcjonuje także  bardziej przyjazna i atrakcyjna aplikacja KDR.     

Z początkiem 2019 r. rozszerzona została również dostępność KDR o wszystkich rodziców, którzy kiedykolwiek wychowywali co najmniej troje dzieci, niezależnie w jakim są one dzisiaj wieku. Karta wydawana jest bezterminowo i niezależnie od dochodów.   Karta jest wydawana na wniosek złożony we właściwym terytorialnie urzędzie gminy lub elektronicznie na portalu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Łączna liczba aktywnych Kart Dużej Rodziny wynosi obecnie  3,2 mln, w tym   3,11 mln Kart tradycyjnych i ponad  834 tys. Kart mobilnych.

Aktualna mapa partnerów Karty Dużej Rodziny: TUTAJ

Jak uzyskać Kartę Dużej Rodziny:  https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-karte-duzej-rodziny

 

Źródło: gov.pl