Wszechnica.org.pl – wykłady w Internecie

Wszechnica.org.pl to ogólnodostępna baza wykładów popularnonaukowych, wywiadów oraz dyskusji na tematy społeczno-polityczne do obejrzenia i wysłuchania on-line. Serwis redagowany jest w zespole Fundacji Wspomagani Wsi. Portal skierowany jest do wszystkich internautów, w szczególności do mieszkańców wsi i małych miast, którym w ten sposób dana jest możliwość dostępu do rzetelnej wiedzy przekazywanej przez najlepszych specjalistów oraz śledzenia aktualnych debat na różnorodne tematy.

Większość materiałów realizowanych jest  we współpracy z  partnerami, do których należą prestiżowe instytucje kultury i nauki, w tym między innymi:

  • Muzeum Narodowe w Warszawie
  • Zamek Królewski w Warszawie
  • Festiwal Nauki w Warszawie
  • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Na stronie Wszechnicy można również znaleźć nagrania związane z różnymi działaniami FWW, poświęcone między innymi ochronie dziedzictwa kulturowego, włączaniu mieszkańców w planowanie przestrzeni wspólnej czy zarządzaniu ryzykiem powodziowym. Wszechnica posiada również własne studio, gdzie nagrywa rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Udostępnione wykłady zostały podzielone na kilka kategorii: historia, kultura, społeczeństwo, polityka, nauka, edukacja, przyroda, ekonomia.

Wykładów można posłuchać TUTAJ