Nabór do programu „Dobry start”

1 lipca 2020 rusza nabór wniosków do programu „Dobry start”. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.  Ze względu  sytuację związaną z epidemią koronawirusa sugerowane jest składanie e-wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii COVID-19.

Wniosek o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. przez stronę empatia.mpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną oraz portal PUE ZUS, a od 1 sierpnia br. drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek będzie można złożyć także po wakacjach, jednak nie później niż do 30 listopada 2020.

Świadczenie z programu  przysługuje raz w roku w wysokości 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Od 2019 roku, wsparcie z programu przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Ze względu na jednorazowy charakter świadczenia wniosek powinno złożyć jedno z rodziców albo opiekun prawny lub opiekun faktycznego dziecka.  
Świadczenie z programu „Dobry start” jest niezależne od dochodów i zwolnione od podatku.

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej