1 lipca br. rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień

Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Chęć udział w loterii trzeba potwierdzić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Loteria potrwa od 1 lipca do 30 września 2021 i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

W ramach loterii przewidziano aż cztery szanse na wygraną dla każdego uczestnika: 

  • Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania:

- nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

  • Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę:

- 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych

- 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot

  • Nagrody miesięczne – 3 losowania w okresie trwania loterii:

- 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych

- 6 samochodów osobowych Toyota Corolla

  • Nagrody finałowe – losowanie 6 października:

- 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł

- 2 samochody osobowe Toyota C-HR


Aby wziąć udział w Loterii uprawnione osoby muszą wyrazić  na to zgodę do 30 września br. na swoim Internetowym Koncie Pacjenta (IKP) rejestrując się bezpośrednio na stronie www.pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 989:

Warto także sprawdzić czy na IKP jest aktualny numeru telefonu komórkowego uczestnika loterii. W przypadku wygranej na ten numer przyjdzie powiadomienie SMS. Zwycięzcy otrzymają także wiadomość SMS z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można wypłacić także w oddziale PKO BP.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin, dostępne będą od 1 lipca 2021 na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

 

Źródło:  www.gov.pl