„Szlachetna dezynfekcja”

„Pro Caritas” to innowacyjny płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni, który oferuje Fundacja Pro Caritate w ramach akcji „Szlachetna dezynfekcja”. Inicjatywie towarzyszy apel o ochronę siebie i najbliższych przed wirusem oraz wsparcie najbardziej potrzebujących w czasie epidemii. Cały zysk z rozprowadzania płynu zostanie przekazany Caritas Polska na walkę ze skutkami trwającego kryzysu.

Płyn „Pro Caritas” to przełom w ochronie przed wirusem, a hasło "Szlachetna dezynfekcja" dotyczy nie tylko charytatywnego wymiaru akcji. Nazwa nawiązuję także do właściwości płynu, który oprócz substancji czynnej, nadtlenku wodoru, zawiera nanocząsteczki srebra.

„Szlachetna Dezynfekcja” jest odpowiedzią na pojawiające się sygnały wskazujące, że w oczekiwaniu na szczepienie wiele osób rezygnuje z regularnej dezynfekcji rąk i powierzchni, z którymi mają kontakt. Powodem jest nie tylko nieprzyjemny zapach środków alkoholowych, ale też ich niepożądane działanie, jak wysuszanie i pękanie skóry czy alergie. Taka postawa wiąże się z ogromnym zagrożeniem w czasie, gdy codziennie słyszymy o tragicznych skutkach trwającej epidemii.  

Akcją „Szlachetna dezynfekcja” organizatorzy apelują, aby perspektywa zaszczepiania przeciw Covid-19 nie zwolniła nas z regularnej ochrony siebie i najbliższych oraz udzielania pomocy najbardziej potrzebującym.  

Płyn „Pro Caritas” jest zarejestrowanym i dopuszczonym do obrotu bezalkoholowym środkiem biobójczym. Oparty jest na rekomendowanym przez WHO nadtlenku wodoru oraz nanocząsteczkach srebra. Płyn posiada niezbędne zezwolenia i certyfikaty, m.in. PZH. 

Akcja „Szlachetna dezynfekcja” obejmuje całą Polskę.

Więcej informacji na temat akcji TUTAJ 


Źródło:  www.procaritate.pl