Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki

Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej. Zajęcia obejmują wykłady z elementami pokazów eksperymentów oraz ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań.

Pogotowie przedmaturalne to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym. Pomaga on uczniom usystematyzować wiedzę, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki.

Kurs na platformie MS Teams

W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne kurs odbędzie się w formie zdalnych zajęć na platformie MS Teams. Planowany jest cykl 8 spotkań trwających około 2,5 godziny, odbywających się w kolejne soboty począwszy od 30 stycznia 2021.

W ciągu tygodnia uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji na grupie facebook „pogotowie przedmaturalne" TUTAJ

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny i będzie dostępny dla zapisanych użytkowników.

Zapisów można dokonywać na stronie TUTAJ. Liczba miejsc ograniczona.


Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki