Ferie po królewsku online

W odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną w kraju w czasie tegorocznych ferii zimowych w 7 Rezydencjach Królewskich jest realizowany specjalny program internetowy dla uczniów. Codziennie przez 14 dni ferii, na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych są publikowane propozycje dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, począwszy od przedszkolaków aż do nastolatków.   

Organizatorem akcji jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz rezydencje królewskie: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce i Muzeum Narodowe w Lublinie.  

Ideą projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania czasu wolnego w otoczeniu kultury. W akcji biorą udział znani youtuberzy i influencerzy. Nie zabraknie także popularnych postaci znanych z ekranów telewizyjnych.  Dla dzieci mieszkających na wsi to interesująca szansa do odbycia  wirtualnych wycieczek do odległych zabytków polskiej kultury.

Szczegółowe programy dostępne są na stronach internetowaych poszczególnych placówek, uczestniczących w akcji:

Zamek Królewski w Warszawie www.zamek-krolewski.pl

Zamek Królewski na Wawelu www.wawel.krakow.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie www.lazienki-krolewskie.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku www.zamek.malbork.pl

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu www.zamek-sandomierz.pl

Muzeum Narodowe w Lublinie www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka www.muzeum.wieliczka.pl

 

Źródło: MKiDN https://www.gov.pl/web/kultura/