Czatbot na WhatsAppie z informacjami o koronawirusie

Kancelaria Premiera uruchamia specjalnego czatbota, za pomocą którego będzie można szybko i wygodnie uzyskać informacje związanie z epidemią koronawirusa. To nowa i bezpłatna usługa, która dostarczy dokładnych, wiarygodnych i aktualnych informacji o wirusie.

Dynamiczna sytuacja wywołana przez koronawirusa każdemu nasuwa wiele pytań. Do tej pory wszystkie najważniejsze kwestie zamieszczane były na stronie internetowej www.gov.pl/koronawirus Dalej tak będzie, ale uruchomione też zostaje zupełnie nowe rozwiązanie - linia informacyjna, która odpowie na pytania związane z koronawirusem za pośrednictwem komunikatora WhatsApp.

Nowy czatbot nie ma określonych godzin pracy. Pomoże o każdej porze przez siedem dni w tygodniu. Można go zapytać o działania profilaktyczne, objawy koronawirusa, albo bieżącą liczbę zachorowań w Polsce. Czatbot bez problemu udzieli tych informacji. Co więcej, opisze też zalecenia odnośnie izolacji i porady związane z podróżowaniem. Obali też najpopularniejsze mity związane z chorobą.

Korzystanie z czatbota można opisać w trzech krokach:

  1. Zainstaluj aplikację WhatsApp
  2. Zapisz numer à 532 085 575
  3. Zadaj pytanie

Polska jest kolejnym krajem w Europie i na świecie, który korzysta linii informacyjnej na WhatsAppie. Oprócz nas uruchomiła ją też Światowa Organizacja Zdrowia, a także ministerstwa zdrowia w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji czy Hiszpanii.

Źródło: www.gov.pl