ProteGo Safe – pokonajmy razem koronawirusa

Aplikacja ProteGo Safe pomaga w bezpiecznym wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią oraz informuje o potencjalnym zagrożeniu zakażenia koronawirusem. Działanie aplikacji można podzielić na dwa moduły. Moduł pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Moduł drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.

Aplikacja pomaga w bezpiecznym powrocie do normalnego życia i stanowi realną pomoc dla wszystkich. W ProteGO Safe znajdują się wiarygodne, oficjalne i aktualne informacje na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Ponadto zawiera informacje, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Wszystkie znajdujące się tam dane pochodzą z rzetelnych źródeł takich jak komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektorat Sanitarny, Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światową Organizacje Zdrowia (WHO).

Aplikacja powiadamia o możliwym kontakcie z osobą zarażoną koronawirusem. Gdy użytkownik, z którym mieliśmy kontakt zachoruje, otrzymamy odpowiednie powiadomienie. Ponadto w aplikacji można wykonać test oceny ryzyka, jest to ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi, otrzymamy informację do jakiej grupy ryzyka się kwalifikujemy. Ważne jest aby w teście oceny odpowiedzi były udzielane zgodnie z prawdą, a sam test był rozwiązywany regularnie. ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o naszym samopoczuciu i kondycji. Jeśli wystąpi taka potrzeba dziennik może okazać się pomocny dla lekarza w postawieniu diagnozy oraz dobrze schematu leczenia.

Jak dowodzą badania skuteczna izolacji zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest ProteGO Safe) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod warunkiem, że z aplikacji korzysta jak najwięcej osób.

Aplikacja ProteGO Safe jest dobrowolna, bezpłatna i bezpieczna.

Źródło: https://www.gov.pl/web/protegosafe/protego-safe