Darmowe e-booki w ramach akcji #TerazCzasNaCzytanie

Fundacja Powszechnego Czytania zainicjowała akcję Na platformie Legimi bezpłatnie dostępne są  e-booki i audiobooki dla najmłodszych.

W okresie zawieszenia działalności placówek oświatowych i kulturalnych oraz powszechnej kwarantanny Fundacja Powszechnego Czytania zachęca Polaków do wykorzystania  czasu w domach rodzinnych w sposób, który zbuduje kompetencje dzieci na przyszłość. Jednym z nich jest czytanie, uznane przez badaczy jako skuteczny środek niwelowania stresu, rozwoju kompetencji poznawczych, społecznych i emocjonalnych, i wiele innych.

W ramach akcji #TerazCzasNaCzytanie  na platformie Legimi bezpłatnie udostępniono e-booki i audiobooki dla najmłodszych.

Wśród darmowych książek cyfrowych znalazło się 20 tytułów, dedykowanych różnym grupom wiekowym – zarówno uczniom szkół podstawowych, jak i starszym nastolatkom (między innymi „Księga luster” Adama Fabera, „Najwyższa góra świata” Anny Onichimowskiej, „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja).

Aby sięgnąć po wybraną pozycję ze strony www.legimi.pl  należy użyć specjalnego kodu promocyjnego: czytamy. Z bezpłatnych e-bookó1) można także korzystać w serwisie www.wolnelektury.pl

 

Więcej na https://fpc.org.pl/terazczasnaczytanie/

 

Źródło: www.fpc.org.pl