Programu „Zdrowo jeść” ze specjalną pomocą w czasie pandemii

Rusza kolejna edycja programu „Zdrowo jeść”, realizowanego przez Fundację Tesco we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Jego celem jest edukacja dotycząca zdrowego odżywiania, nauka przygotowywania posiłków oraz wsparcie w finansowaniu pełnowartościowych dań dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W związku z sytuacją pandemiczną i czasowym zamknięciem niektórych ośrodków, Fundacja Tesco modyfikuje zasady programu, by dzieci i ich rodziny mogły otrzymać paczki żywnościowe.

Czytaj więcej: Programu „Zdrowo jeść” ze specjalną pomocą w czasie pandemii

Jesienny konkurs na przepis ze zdjęciem!

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy jesienny konkurs pn. „Domowe przetwory w kolorach jesieni – konkurs na przepis ze zdjęciem”, którego celem jest dokumentacja tradycyjnych i nowoczesnych domowych sposobów utrwalania żywności oraz ich szeroka popularyzacja. Pokażcie nam jakie robicie przetwory na zimę! Dla autorów najciekawszych przepisów przewidziane są nagrody pieniężne.

Czytaj więcej: Jesienny konkurs na przepis ze zdjęciem!

Kampania "Seniorze - spotkajmy się w sieci!"

Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Warszawskim Instytutem Bankowości rozpoczyna kampanię pod hasłem  „Seniorze - spotkajmy się w sieci”. Celem kampanii jest pomoc seniorom w poznaniu internetu i nauczenie jak bezpiecznie z niego korzystać. To ważne szczególnie teraz, kiedy większość czasu spędzają w domach.

Czytaj więcej: Kampania "Seniorze - spotkajmy się w sieci!"

Nabór wniosków w konkursie „Odkryj Swój Skarb”

Narodowe Centrum Kultury nagrodzi najlepsze działania związane z lokalnym dziedzictwem kulturowym i umacnianiem tożsamości lokalnej. Konkurs „Odkryj Swój Skarb” dotyczy już zrealizowanych działań, które podjęte zostały w okresie od 15 marca 2017 do 15 marca 2020 roku. Co istotne, do konkursu można zgłaszać tylko inicjatywy realizowane na obszarach wiejskich oraz w miastach do 30 tys. mieszkańców

Czytaj więcej: Nabór wniosków w konkursie „Odkryj Swój Skarb”

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Zgodnie z zapowiedziami rząd uruchamia program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, dzięki któremu pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy będą przebiegały sprawniej, a osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie. Koordynatorem programu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Czytaj więcej: Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

„Bądź z innej bajki” - kampania o bezpieczeństwie w sieci

Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki oraz skutecznym narzędziem prowadzenia przez szkoły nauki zdalnej w czasie izolacji spowodowanej epidemią. Jednocześnie nie można zapominać, że jest on też źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko. Celem kampanii „Bądź z innej bajki” jest uświadomienie rodzicom, na jakie niebezpieczeństwa mogą trafić ich dzieci w internecie, jak im zapobiegać i jak o nich rozmawiać. Kampania ma również zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wirtualne życie dzieci.

Czytaj więcej: „Bądź z innej bajki” - kampania o bezpieczeństwie w sieci