„Moja sytuacja w czasie koronawirusa” – zaproszenie do udziału w badaniu

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk, przy współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich, szuka odpowiedzi na pytanie, jak pandemia wpłynęła na życie rodzinne, zawodowe, społeczne. Instytut kieruje do mieszkańców wsi zaproszenie do udziału w trzecim, już ostatnim, etapie badań i podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Czytaj więcej: „Moja sytuacja w czasie koronawirusa” – zaproszenie do udziału w badaniu

Szlachetna Paczka w odpowiedzi na pandemię

W wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 co czwarty Polak utracił dochód bądź ma w najbliższej rodzinie kogoś w takiej sytuacji. Pandemia dotknęła nas wszystkich, ale najbardziej uderzyła w grupy i tak już wykluczone społecznie oraz najmniej uprzywilejowane. By dotrzeć do 30 tys. rodzin i osób potrzebujących, potrzeba 9,5 tys. wolontariuszy Szlachetnej Paczki, która w tym roku będzie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Pomoc trafi m. in. do osób dotkniętych skutkami pandemii.

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka w odpowiedzi na pandemię

E-niezbędnik COVID-19

Aplikacja ,,E-niezbędnik COVID-19’’ to praktyczne kompendium wiedzy dla osób z niepełnosprawnością zawierające w jednym miejscu wszelkie treści dotyczące koronawirusa i choroby COVID-19. Aplikacja jest efektem II edycji  kampanii STOP Barierom, na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.  Partnerem Strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Czytaj więcej: E-niezbędnik COVID-19