Nie marnuj plonu – skorzystaj z aplikacja Too Good To Go

Aplikacja działa w największych miastach w Polsce i ich okolicach. Wśród pogromców marnowania żywności są mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Trójmiasta, Szczecina, Poznania, Katowic, Lublina, Bydgoszczy, Torunia i Rzeszowa. Do tej pory zarejestrowało się ponad 619 tysięcy użytkowników, którzy uratowali prawie 670 tysięcy posiłków. Wśród blisko 2 200 partnerów w całej Polsce są duże marki i lokalni rolnicy.

Czytaj więcej: Nie marnuj plonu – skorzystaj z aplikacja Too Good To Go

„Szlachetna dezynfekcja”

„Pro Caritas” to innowacyjny płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni, który oferuje Fundacja Pro Caritate w ramach akcji „Szlachetna dezynfekcja”. Inicjatywie towarzyszy apel o ochronę siebie i najbliższych przed wirusem oraz wsparcie najbardziej potrzebujących w czasie epidemii. Cały zysk z rozprowadzania płynu zostanie przekazany Caritas Polska na walkę ze skutkami trwającego kryzysu.

Czytaj więcej: „Szlachetna dezynfekcja”

Cykl „Ginące zawody”

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi rozpoczyna akcję przywrócenia znaczenia  tradycyjnego rzemiosła. W nowym cyklu „Ginące zawody” przedstawione zostaną zapomniane profesje wiejskie,  tajniki tych zajęć, ich patronowie oraz sylwetki osób, które wciąż parają się  takimi zajęciami i próbują znaleźć dla siebie niszę na współczesnym rynku.

Czytaj więcej: Cykl „Ginące zawody”

Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki

Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, wspólnie ze Stowarzyszeniem Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizuje cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów. Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale wspomoże naukę prowadzoną w szkole średniej. Zajęcia obejmują wykłady z elementami pokazów eksperymentów oraz ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań.

Czytaj więcej: Pogotowie Przedmaturalne z Fizyki

#SZCZEPIMYSIĘ

Rozpoczyna się akcja powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Od 15 stycznia 2021 rusza rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy skończyli 80 lat, a od 22 stycznia br. zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia br. rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Dla osób 18-69 lat od 15 styczna br. dostępny jest system zgłoszeń do szczepień on-line, z automatycznym powiadomieniem o rozpoczęciu rejestracji dla właściwej grupy wiekowej.

Czytaj więcej: #SZCZEPIMYSIĘ

Ferie po królewsku online

W odpowiedzi na sytuację epidemiologiczną w kraju w czasie tegorocznych ferii zimowych w 7 Rezydencjach Królewskich jest realizowany specjalny program internetowy dla uczniów. Codziennie przez 14 dni ferii, na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych są publikowane propozycje dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, począwszy od przedszkolaków aż do nastolatków.   

Czytaj więcej: Ferie po królewsku online