Certyfikat Dobrych Praktyk

Wychodząc naprzeciw branży turystycznej, która w czasie pandemii znalazła się w bardzo trudnej sytuacji Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła realizację oraz zaprasza do wzięcia udziału w projekcie Certyfikacja Podmiotów Turystycznych. W Projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorcy turystyczni prowadzący działalność polegającą na świadczeniu usług hotelarskich lub organizacji imprez turystycznych, zarejestrowani do udziału w programie Polski Bon Turystyczny. 

Celem projektu jest promocja obiektów noclegowych oraz organizatorów turystyki, którzy w trakcie realizacji Programu Polski Bon Turystyczny (PBT) profesjonalnie prowadzą swoją działalność oraz świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie.

Przedsiębiorcom, którzy będą realizować program Polski Bon Turystyczny według wysokich standardów, zostanie przyznany Certyfikat Dobrych Praktyk, który będzie promował Podmioty turystyczne, realizujące usługi turystyczne przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości.

Ocena obiektów przebiega dwuetapowo:

I etap - Autocertyfikacja

II etap - Certyfikacja w formie wizyty monitoringowej.

Miejsca wyróżnione certyfikatem można już dziś znaleźć na mapie dostępnej na stronie internetowej Polskiego Bonu Turystycznego bonturystyczny.gov.pl oraz stronie projektu certyfikat.pot.gov.pl. Turyści będą mogli rozpoznać je także po specjalnych oznaczeniach umieszczonych bezpośrednio w obiektach, na ich stronach internetowych i w mediach społecznościowych oraz Katalogu Dobrych Praktyk i certyfikowanych obiektów, który zostanie wydany przez Polską Organizację Turystyczną po zakończeniu projektu.

Promocja bezpiecznych podróży nie kończy się jednak wraz z zakończeniem projektu – zestaw wypracowanych narzędzi, praktyk i standardów bezpiecznego wypoczynku będzie służyć jako wzór do stworzenia wspólnych zasad dla całej branży i poszerzania bazy bezpiecznych obiektów w całej Polsce.

Więcej informacji i formularze zgłoszenia udziału w systemie TUTAJ 


Źródło: Polska Organizacja Turystyczna