VI Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych przedłużony do 30 grudnia 2020

Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczny Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych  odbywa się za pośrednictwem Internetu.  Na platformie internetowej https://6-zlot-osze.pl dostępne są nagrania wykładów z wideokonferencji, która miała miejsce 8 grudnia br. oraz materiały do samokształcenia – e-learningi, wykłady, filmy, publikacje oraz oferta kulturalna i forum.  Zainteresowane osoby wciąż mogą dołączyć do grona uczestników.

Czytaj więcej: VI Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych przedłużony do 30 grudnia 2020

„Do sklepu chodzę tylko po sól”

W czasie trwającej od miesięcy pandemii ciężką próbę przechodzą właściciele gospodarstw agroturystycznych, lokalni producenci żywności, restauratorzy. Chroniczny brak klientów zabija świetnie prosperujące do niedawna biznesy. Czy istnieje sposób na to, by z covidowego kryzysu wyjść obronną ręką? Piotr Lenart, propagator idei szlaku kulinarnego „Niech Cię Zakole”, przekonuje, że jest to możliwe.

Czytaj więcej: „Do sklepu chodzę tylko po sól”

„Kompetencje dla Branży Turystycznej i sektora żywności wysokiej jakości” – zadania Anty-Covid

Projekt szkoleniowy jest skierowany do mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z sektora żywności wysokiej jakości (PKD. C. 10) z siedzibą na terenie całej Polski.
Proces rekrutacji trwa do 31.12.2020 r. Wsparcie będzie realizowane do 31 marca 2021 r.

Czytaj więcej: „Kompetencje dla Branży Turystycznej i sektora żywności wysokiej jakości” – zadania Anty-Covid

Wytyczne dla muzeów, bibliotek oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych – aktualizacja

Możliwość zwiedzania grupowego w muzeach a także wprowadzenie szczególnych zasad dla bibliotek oraz organizatorów imprez w strefach żółtej i czerwonej - to tylko niektóre zmiany w zaktualizowanych wytycznych dla instytucji kultury oraz wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Aktualizacji wytycznych przyświeca ograniczenie do minimum ryzyka zachorowania przy zachowaniu aktywności zawodowej i podczas korzystania z oferty kulturalnej.

Czytaj więcej: Wytyczne dla muzeów, bibliotek oraz organizatorów wydarzeń kulturalnych – aktualizacja