Poradnik „Odpoczywaj na wsi bezpiecznie”

Bezpieczeństwo w agroturystyce to zawsze wymóg nadrzędny, ale w czasach pandemii nabiera jeszcze większej rangi. Dla kwaterodawców wyzwaniem jest, by umiejętnie pogodzić gwarancję komfortu wypoczynku z wszystkimi wytycznymi, które zmieniają się tak, jak zmienia się sytuacja epidemiczna w Polsce i na świecie. Wychodząc naprzeciw bieżącym potrzebom Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie  opracowało Poradnik dla podmiotów świadczących usługi zakwaterowania w gospodarstwach wiejskich.

Czytaj więcej: Poradnik „Odpoczywaj na wsi bezpiecznie”

Wakacje z Bonem Turystycznym

Bon turystyczny wspiera polskie rodziny i branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. To dokument elektroniczny uprawniający do kwoty 500 zł na każde dziecko, który można wykorzystać na rodzinne wakacje nad Bałtykiem, w malowniczych Tatrach, weekendowy wypad z dzieciakami nad jezioro, uwielbiany przez najmłodszych  wypoczynek na urokliwej polskiej wsi i inne krajowe atrakcje turystyczne.    

Czytaj więcej: Wakacje z Bonem Turystycznym

Wytyczne dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 roku

Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży w najbliższe wakacje będzie możliwa w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Aby ograniczać ryzyko zakażenia COVID-1 9wśród uczestników wypoczynku oraz kadry, Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne sanitarne. 

Czytaj więcej: Wytyczne dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 roku

Certyfikat Dobrych Praktyk

Wychodząc naprzeciw branży turystycznej, która w czasie pandemii znalazła się w bardzo trudnej sytuacji Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła realizację oraz zaprasza do wzięcia udziału w projekcie Certyfikacja Podmiotów Turystycznych. W Projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorcy turystyczni prowadzący działalność polegającą na świadczeniu usług hotelarskich lub organizacji imprez turystycznych, zarejestrowani do udziału w programie Polski Bon Turystyczny. 

Czytaj więcej: Certyfikat Dobrych Praktyk