Planowane zmiany w Bonie Turystycznym

Pod obrady Sejmu na posiedzeniu 9-10 grudnia 2020 został przekazany rządowy projekt zmian w Ustawie o Polskim Bonie Turystycznym mający na celu wzmocnić jego wykorzystanie i wspomóc dotkniętą kryzysem branżę turystyczną w Polsce.  Zmiany zakładają możliwość płatności bonem za jednodniowe imprezy turystyczne, które nie obejmują noclegu.

Wg dotychczasowych regulacji Bonem Turystycznym można zapłacić jedynie za usługę obejmującą przynajmniej jeden nocleg.  Projektowana zmiana  dotyczy zlikwidowanie tego warunku, co spowoduje, że płatnością bonem zostaną objęte także wycieczki jednodniowe. Ta z pozoru niewielka poprawka otwiera szanse dla organizatorów wycieczek szkolnych, młodzieżowych, sportowych i półkolonii oraz dla atrakcji turystycznych, właścicieli autokarów, pilotów i przewodników turystycznych. 

Projekt zmian rozszerza także katalog informacji o podmiotach turystycznych, które przyjmują zapłatę w bonach. Będą one mogły też wpisać nazwę handlową, pod którą działają, adres i adres swojej strony internetowej. Dzięki temu na stronie prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną będzie można łatwiej odnaleźć konkretny obiekt.  

Inicjatywa zmian w ustawie o Polskim Bonie turystycznym została podjęta w odpowiedzi na wnioski zgłaszane przez branżę.

Źródło: www.sejm.gov.pl