Polski Bon Turystyczny po wakacjach

Polacy, którzy nie wykorzystali bonu w czasie wakacji, mogą skorzystać z niego aż do 31 marca 2022 roku. Bon ważny jest także dla rezerwacji usług świadczonych po 31 marca 2022, o ile płatność za jego pomocą zrealizowana zostanie przed tą datą. Przedsiębiorcy i organizacje, które chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny, mogą wciąż wpisywać się na listę podmiotów uprawnionych do pobierania płatności bonem, prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. 

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin i branży turystycznej  osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.  

Jak Informuje Ministerstwo Rozwoju do końca sierpnia 2020 zrealizowano płatności Polskim Bonem Turystycznym  na kwotę ponad 172 mln zł. Lista podmiotów biorących udział w programie nadal jest otwarta, mogą przystąpić do niego wszyscy przedsiębiorcy lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub turystyczne w Polsce i spełniają warunki, o których szerzej piszemy w Poradniku TUTAJ.

Do programu zapisało się już ok. 20 tys. podmiotów turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego. Wśród nich są także gospodarstwa agroturystyczne i obiekty turystyki wiejskiej.  Które podmioty zdecydowały się na udział w programie można sprawdzić TUTAJ.

Listę podmiotów uprawnionych do akceptowania płatności Polskim Bonem Turystycznym  prowadzi Polska Organizacja Turystyczna. Szczegóły procedury wpisu TUTAJ.

Polecamy także filmy instruktażowe TUTAJ.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 lipca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym (Dz.U. 2020 poz. 1262)

Źródło: Ministerstwo Rozwoju