Wypłaty z Turystycznego Funduszu Pomocowego w związku z sytuacja na Ukrainie

Minister Sportu i Turystyki, informuje o uruchomieniu wypłat z Turystycznego Funduszu Pomocowego na pokrycie podróżnym zwrotów wpłat należności za imprezę turystyczną, która nie została lub nie zostanie zrealizowana w związku z wystąpieniem na terytorium Ukrainy nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności.

Czytaj więcej: Wypłaty z Turystycznego Funduszu Pomocowego w związku z sytuacja na Ukrainie

Od 26 czerwca 2021 nowe limity dla branży hotelarskiej

Od 26 czerwca br. zmienia się limit gości w obiektach zakwaterowania i w lokalach gastronomicznych do maks. 75 proc obłożenia, a w środkach publicznego transportu miejsca mogą być zajęte w 100%.  Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 r.ż.

Czytaj więcej: Od 26 czerwca 2021 nowe limity dla branży hotelarskiej

Obiekty noclegowe zamknięte - z wyjątkami (AKTUALIZACJA)

Zakaz prowadzenia działalności w obiektach hotelarskich będzie obowiązywać do 3 maja 2021 roku włącznie.  Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa z usług zakwaterowania mogą korzystać jedynie ściśle określone grupy osób wyszczególnione  w Rozdziale 3 § 9 pkt. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

Czytaj więcej: Obiekty noclegowe zamknięte - z wyjątkami (AKTUALIZACJA)

Tarcza finansowa 2.0 – nowe branże uprawnione do wsparcia

W dniu 5.01.2021 r. Uchwałą Rady Ministrów rozszerzona została lista kodów PKD kwalifikujących się do dofinasowania w ramach  tarczy 2.0. Tym samym do 45 wzrosła liczba branż uprawnionych do wsparcia w związku z objęciem restrykcjami w walce z pandemią. Instrumenty Tarczy Finansowa PFR 2.0 zostaną uruchomione 15 stycznia br.

Czytaj więcej: Tarcza finansowa 2.0 – nowe branże uprawnione do wsparcia