Tarcza finansowa 2.0 – nowe branże uprawnione do wsparcia

W dniu 5.01.2021 r. Uchwałą Rady Ministrów rozszerzona została lista kodów PKD kwalifikujących się do dofinasowania w ramach  tarczy 2.0. Tym samym do 45 wzrosła liczba branż uprawnionych do wsparcia w związku z objęciem restrykcjami w walce z pandemią. Instrumenty Tarczy Finansowa PFR 2.0 zostaną uruchomione 15 stycznia br.

Czytaj więcej: Tarcza finansowa 2.0 – nowe branże uprawnione do wsparcia

Tarcza turystyczna

Tarcza turystyczna to efekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Kluczowe rozwiązania pomocowe dotyczą preferencyjnych pożyczek, utworzenia specjalnego funduszu, w którym będą gromadzone pieniądze dla turystów i organizatorów za odwołane imprezy turystyczne oraz  postojowe i zawieszenie składek ZUS dla całej branży turystycznej.

Czytaj więcej: Tarcza turystyczna

Polski Bon Turystyczny po wakacjach

Polacy, którzy nie wykorzystali bonu w czasie wakacji, mogą skorzystać z niego aż do 31 marca 2022 roku. Bon ważny jest także dla rezerwacji usług świadczonych po 31 marca 2022, o ile płatność za jego pomocą zrealizowana zostanie przed tą datą. Przedsiębiorcy i organizacje, które chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny, mogą wciąż wpisywać się na listę podmiotów uprawnionych do pobierania płatności bonem, prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. 

Czytaj więcej: Polski Bon Turystyczny po wakacjach