Plebiscyt „Kwatera z pomysłem”

Organizatorem plebiscytu jest Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „GG w ramach kampanii „Odpoczywaj na wsi” realizowanej na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem akcji jest eksponowanie unikalności oraz różnorodności turystycznej oferty turystyki wiejskiej prezentującej niecodzienną atmosferę i autentyczność polskiej wsi. W dobie konkurencji pomysłowość kwaterodawców w przygotowaniu oferty jest kluczem do sukcesu!

Czytaj więcej: Plebiscyt „Kwatera z pomysłem”

Bezpłatna promocja w serwisie Odpoczywajnawsi.pl

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” realizuje na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi kampanię „Odpoczywaj na wsi”. Mając na względzie trudną sytuację turystyki, w tym turystyki wiejskiej oraz idee Kampanii „Odpoczywaj na wsi” organizatorzy oferują bezpłatną promocji oferty turystyki wiejskiej i wiejskich atrakcji turystycznych w serwisie www.odpoczywajnawsi.pl.

Czytaj więcej: Bezpłatna promocja w serwisie Odpoczywajnawsi.pl

Turystyka dla rozwoju obszarów wiejskich

Światowy Dzień Turystyki obchodzony 27 września 2020  podkreślił rolę, jaką sektor turystyczny  będzie odgrywał w pomaganiu obszarom wiejskim w odbudowie po skutkach pandemii COVID-19 i budowaniu przyszłości. W ramach tegorocznych obchodów zorganizowanych w Ameryce Południowej Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) oraz Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) podpisały Porozumienie, w ramach którego obie agencje będą współpracować w celu osiągnięcia wspólnych celów związanych ze zrównoważonym i odpowiedzialnym rozwojem turystyki wiejskiej. 

Czytaj więcej: Turystyka dla rozwoju obszarów wiejskich

Wakacje na wsi #odkrywam – trwa Plebiscyt!

Do 31 sierpnia 2020 można oddawać głosy w internetowym  plebiscycie pokonkursowym „Wakacje na wsi #odkrywam”, organizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa i Kultury Wsi.  Internauci mogą codziennie oddać po trzy głosy wybierając najciekawsze spośród nadesłanych na konkurs zdjęć, które przedstawiają miejsca wakacyjnego wypoczynku na wsi. 

Czytaj więcej: Wakacje na wsi #odkrywam – trwa Plebiscyt!

Konkurs „Wakacje na Wsi # Odkrywam” – przedłużony do 19.07.2020

Konkurs – Plebiscyt „Wakacje na Wsi # odkrywam” ma za zadanie zachęcić mieszkańców miast do odpoczynku na polskiej wsi i poznawania jej uroków. Inicjatywa wspiera działalność turystyczną mieszkańców obszarów wiejskich służącą popularyzacji tradycji regionalnych opartych na pięknie krajobrazu, dziedzictwie kuchni czy też hodowli zwierząt. Organizatorem konkursu jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Czytaj więcej: Konkurs „Wakacje na Wsi # Odkrywam” – przedłużony do 19.07.2020