World Food Programme szuka potencjalnych dostawców żywności dla Ukrainy

Światowy Program Żywnościowy (WFP, World Food Programme), będący agencją Organizacji Narodów Zjednoczonych, poinformował o zamiarze ewentualnego rozszerzenia listy wstępnie zatwierdzonych dostawców żywności w ramach mechanizmów WFP.

Z uwagi na bliskość regionu, Polska mogłaby odegrać kluczową rolę w zakresie dostaw żywności dla Ukrainy w związku z aktualnym kryzysem humanitarnym spowodowanym konfliktem zbrojnym.

W związku z powyższym możliwe jest zgłaszanie się do udziału w przetargach w ramach ww. programu nowych dostawców następujących artykułów spożywczych: gryki zwyczajnej, makaronu typu rurki, białego ryżu średnioziarnistego, mięsa konserwowego, oleju roślinnego (słonecznikowego), soli jodowanej a także warzyw w puszkach.


Aby wziąć udział w przetargach należy:
1. zarejestrować się na UNGM na poziomie 2 (https://www.ungm.org/);
2. wypełnić wstępny formularz oceny (IPA) i odesłać go do WFP (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) pocztą elektroniczną;
3. zebrać dokumenty wymienione w § 6 IPA w języku angielskim i odesłać je do WFP (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) pocztą elektroniczną;
4. wypełnić kwestionariusz nt. uwzględniania osób niepełnosprawnych przez dostawców (questionnaire) i odesłać go do WFP (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) pocztą elektroniczną.
Szczegółowe informacje TUTAJ
Źródło: https://www.kowr.gov.pl/