Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało elektroniczny i filmowy przewodnik po miejscach i inwestycjach  współfinansowanych w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.     Przewodnik ma prostą i przejrzystą formę, zawiera ciekawostki o miejscach turystycznych, lokalnych specjałach, informacje o polskich firmach  spożywczych i prowadzonych przez nie inwestycjach.

Publikacja pokazuje ciekawe zakątki naszego kraju, prowadzi do miejsc, które stały się atrakcyjniejsze dzięki inwestycjom zrealizowanym z wykorzystaniem środków z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Dzięki lekturze Przewodnika można dowiedzieć się: gdzie w Polsce leży „kawiorowa potęga” – miejsce, niegdyś znane z hodowli karpia i pstrąga, dlaczego Uniejów warto odwiedzać przez cały rok, czy też tego, gdzie można znaleźć karczmę, w której można zjeść pierogi z karpiem.

 Oglądając filmy można odwiedzić pięćdziesiąt miejsc – inwestycji współfinansowanych w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Dzięki zaangażowaniu i chęci działania, twórcy poszczególnych projektów – przedsiębiorcy, przetwórcy, przedstawiciele samorządów, czy lokalne społeczności, jak chociażby Rybackie Lokalne Grup Działania – mogli spełnić swoje marzenia.

Publikacja do pobrania TUTAJ 

Filmy do obejrzenia TUTAJ 


Źródło: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/