Przegląd polityki promocji produktów rolno-spożywczych UE – konsultacje publiczne

Polityka promocji rolnictwa UE ma na celu pomoc rolnikom i przemysłowi spożywczemu sprzedawać swoje produkty na coraz bardziej konkurencyjnym rynku światowym. W celu zwiększenia jej wkładu w zrównoważoną produkcję i konsumpcję  Komisja Europejska dokonuje przeglądu tej polityki i zaprasza do konsultacji społecznych.

Czytaj więcej: Przegląd polityki promocji produktów rolno-spożywczych UE – konsultacje publiczne

Szybka Ścieżka z pulą 300 milionów złotych z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców

Wkrótce będzie można składać wnioski w konkursie Szybka ścieżka finansowanym z Funduszy Europejskich. Nabór będzie trwał od 22 marca do 4 maja 2021 r. Kwota przeznaczona na konkurs to 300 mln zł, instytucją ogłaszającą nabór jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Konkurs skierowany będzie do wszystkich przedsiębiorców oraz konsorcja przedsiębiorstw również z udziałem jednostek naukowych. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć na realizację badań przemysłowych lub eksperymentalnych prac rozwojowych.

Czytaj więcej: Szybka Ścieżka z pulą 300 milionów złotych z Funduszy Europejskich dla przedsiębiorców

„Przykłady organizacji krótkich łańcuchów dostaw żywności” – broszura

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie przedstawia elektroniczną broszurę pn. „Przykłady organizacji krótkich łańcuchów dostaw żywności” opracowaną w ramach operacji realizowanej z Planu Operacyjnego KSOW na lata 2020-2021. Publikacja wychodzi naprzeciw trendowi popytu na produkty lokalne, zwłaszcza w sytuacji związanej z Covid-19.

Czytaj więcej: „Przykłady organizacji krótkich łańcuchów dostaw żywności” – broszura

Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało elektroniczny i filmowy przewodnik po miejscach i inwestycjach  współfinansowanych w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.     Przewodnik ma prostą i przejrzystą formę, zawiera ciekawostki o miejscach turystycznych, lokalnych specjałach, informacje o polskich firmach  spożywczych i prowadzonych przez nie inwestycjach.

Czytaj więcej: Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego