Funkcjonowanie krótkich łańcuchów dostaw żywności w okresie zagrożenia epidemicznego

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu przygotowało broszurę pn.  „Funkcjonowanie krótkich łańcuchów dostaw żywności w okresie zagrożenia epidemicznego”.  Opracowanie obejmuje wytyczne i rekomendacje dotyczące percepcji ryzyka dla podmiotów prowadzących lub podejmujących działalność produkcji i sprzedaży żywności w ramach krótkich łańcuchów dostaw.

Czytaj więcej: Funkcjonowanie krótkich łańcuchów dostaw żywności w okresie zagrożenia epidemicznego

Geoportal ARiMR – nowy serwis z danymi przestrzennymi dla instytucji

Geoportal Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to nowe rozwiązanie umożliwiające korzystanie z rejestrów danych przestrzennych ARiMR przez takie instytucje jak Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Główny Urząd Statystyczny oraz podmioty z sektora naukowo-badawczego czy organy Komisji Europejskiej. O dostęp do portalu można ubiegać się od 12 czerwca 2021.

Czytaj więcej: Geoportal ARiMR – nowy serwis z danymi przestrzennymi dla instytucji

Ograniczenie strat i marnotrawstwa żywności  - konferencja

Instytut Ochrony Środowiska – PIB  jako jeden z konsorcjantów projektu pt. „Opracowanie systemu monitorowania marnowanej żywności i efektywnego programu racjonalizacji strat i ograniczania marnotrawstwa żywności – PROM” zaprasza do udziału w konferencji naukowej pn.: „Ograniczenie strat i marnotrawstwa żywności – wyzwaniem najbliższych lat”. Konferencja odbędzie się (on-line). w dniu 17 czerwca 2021 r.

Czytaj więcej: Ograniczenie strat i marnotrawstwa żywności  - konferencja