„Od jedzenia nie ma wakacji”

Z początkiem lata zwykle zmniejsza się skala działalności Banków Żywności, które ratują żywność przed zmarnowaniem, aby przekazywać ją najbardziej potrzebującym. Wyższe koszty magazynowania, transportu i braki kadrowe przekładają się na trudniejszy okres dla wszystkich osób, które korzystają z pomocy żywnościowej, w szczególności dzieci i młodzieży. Dlatego ruszyła akcja pod hasłem: Od jedzenia nie ma wakacji.

Czytaj więcej: „Od jedzenia nie ma wakacji”

Kodeks praktyk biznesowych i marketingowych

Z inicjatywy Komisji Europejskiej powstaje Kodeks postępowania dotyczącego odpowiedzialnego prowadzenia działalności gospodarczej i praktyk marketingowych "między polem a stołem".  Kodeks będzie określał dobrowolne działania do podjęcia przez przetwórców żywności, operatorów usług gastronomicznych, sprzedawców i dystrybutorów. Kodeks ma  uwzględniać różne aspekty i wyzwania gospodarcze, środowiskowe i społeczne, w tym potrzebę odbudowy i wzmocnienie odporności w kontekście kryzysu spowodowanego COVID19.

Czytaj więcej: Kodeks praktyk biznesowych i marketingowych

Agro Na Obcasach

BNP Paribas zaprasza kobiety z sektora AGRO na spektakl teatralny online. Inicjatywa Agro Na Obcasach podejmowana jest przez Paribas po raz kolejny. W tym roku – z racji pandemii – Panie zaproszone zostały na spotkanie w teatrze za pośrednictwem internetu.

Czytaj więcej: Agro Na Obcasach

#wybieramPOLSKIEjabłka

Gra mobilna „Ninja z sadu” zachęca dzieci do jedzenia jabłek!  Gra w bardzo prosty sposób,  w formie zabawy przekazuje ciekawostki i nieoczywiste informacje na temat jabłek. Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Gra jest dostępna w sklepie Google Play.  

Czytaj więcej: #wybieramPOLSKIEjabłka