Organizacja eksportu nadwyżek produktów rolno-spożywczych

W związku z trwającą pandemią wirusa SARS-CoV-2 i wynikającymi z tej sytuacji problemami na rynku rolno-spożywczym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa udostępnia możliwość wymiany informacji w zakresie nadwyżek produktów w poszczególnych sektorach, które w przypadku pojawienia się zapytań z zagranicy mogą zostać wyeksportowane.

Informacje o nadwyżkach zostaną przesłane zagranicznym biurom Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz do polskich placówek dyplomatycznych, co umożliwi szybsze reagowanie na pojawiające się sygnały dotyczące zapotrzebowania krajów trzecich na  artykuły rolno-spożywcze, a dzięki temu będzie stwarzać możliwości eksportowe dla polskich producentów.

Bieżące informacje o zainteresowaniu innych krajów dostawami produktów rolno-spożywczych pozyskane z polskich placówek dyplomatycznych, zagranicznych biur handlowych PAIH i innych źródeł:

Zakładka na stronie KOWR - Informacje dla eksporterów

Zakładka na stronie MRiRW - Możliwości eksportowe

Ponadto Krajowy Ośrodek Wsparci Rolnictwa zwraca się z prośbą o zgłaszanie wszelkich pojawiających się problemów, wpływających na ograniczenie eksportu polskiej żywności.

Informacje i uwagi należy kierować do Departamentu Wsparcia Eksportu KOWR na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Źródło: www.kowr.pl