Objęcie ukraińskich dzieci „Programem dla szkół”

Dzieci z Ukrainy, które zaczną uczęszczać do polskich szkół podstawowych w klasach I-V szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia oraz klas I - II ogólnokształcących szkół baletowych mogą zostać objęte „Programem dla szkół” i bezpłatnie otrzymywać owoce i warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.

Czytaj więcej: Objęcie ukraińskich dzieci „Programem dla szkół”

Kolejny rok z „Programem dla szkół”

Warzywa, owoce oraz mleko i jego przetwory to ważne składniki codziennej diety dzieci. Głównym celem realizowanego przez KOWR „Programu dla szkół” jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Udostępnianie owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w II semestrze roku szkolnego 2021/2022 rozpocznie się po zakończeniu ferii zimowych w danym województwie.

Czytaj więcej: Kolejny rok z „Programem dla szkół”

„Od jedzenia nie ma wakacji”

Z początkiem lata zwykle zmniejsza się skala działalności Banków Żywności, które ratują żywność przed zmarnowaniem, aby przekazywać ją najbardziej potrzebującym. Wyższe koszty magazynowania, transportu i braki kadrowe przekładają się na trudniejszy okres dla wszystkich osób, które korzystają z pomocy żywnościowej, w szczególności dzieci i młodzieży. Dlatego ruszyła akcja pod hasłem: Od jedzenia nie ma wakacji.

Czytaj więcej: „Od jedzenia nie ma wakacji”

Kodeks praktyk biznesowych i marketingowych

Z inicjatywy Komisji Europejskiej powstaje Kodeks postępowania dotyczącego odpowiedzialnego prowadzenia działalności gospodarczej i praktyk marketingowych "między polem a stołem".  Kodeks będzie określał dobrowolne działania do podjęcia przez przetwórców żywności, operatorów usług gastronomicznych, sprzedawców i dystrybutorów. Kodeks ma  uwzględniać różne aspekty i wyzwania gospodarcze, środowiskowe i społeczne, w tym potrzebę odbudowy i wzmocnienie odporności w kontekście kryzysu spowodowanego COVID19.

Czytaj więcej: Kodeks praktyk biznesowych i marketingowych

Agro Na Obcasach

BNP Paribas zaprasza kobiety z sektora AGRO na spektakl teatralny online. Inicjatywa Agro Na Obcasach podejmowana jest przez Paribas po raz kolejny. W tym roku – z racji pandemii – Panie zaproszone zostały na spotkanie w teatrze za pośrednictwem internetu.

Czytaj więcej: Agro Na Obcasach