Wykłady otwarte Agro-Perma-Lab: NASIONA 2021

Od 12.01.2021, w każdy wtorek i środę o godzinie 18:00 Fundacja Agro-Perma-Lab zaprasza na wykłady otwarte dotyczące zachowywania nasion, tworzenia społecznościowych domów nasion, a także szerszego kontekstu (ekonomicznego, politycznego) wokół nasion. Łącznie odbędzie się 10 wykładów. Trenerzy i trenerki prowadzący wykłady pochodzą z Polski oraz kilku krajów Europy (Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania). 

Trening Agro-Perma-Lab: NASION 2021 to spotkanie szkoleniowe dla edukatorów i liderów społecznych w sieci agroekologii i permakultury podnoszące kompetencje z zakresu: strategii tworzenia społecznościowych domów i sieci nasion, ich technicznych, wspólnotowych oraz politycznych aspektów. Podczas szkolenia zostaną też poruszone różnorakie kwestie związane z zachowywaniem nasion – od praktyk zachowywania i przetwarzania po organizację wymian nasion oraz żywych kolekcji oraz kwestie utrzymywania wysokiej jakości materiału siewnego i edukacji innych.

Pierwszy wykład już we wtorek 12 stycznia będzie dotyczył nasion w kontekście agroekologii, permakultury i suwerenności nasiennej.

Harmonogram wszystkich spotkań oraz informacje o tym, jak dołączyć do transmisji spotkań:
https://agropermalab.org/wyklady-otwarte/


Źródło: https://agropermalab.org/