Cele Wspólnej Polityki Rolnej a przyszłość rolnictwa – zaproszenie na webinar

Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion zapraszają do udziału w webinarze nt. celów Wspólnej Polityki Rolnej oraz przyszłości europejskiego rolnictwa. To kolejna inicjatywa realizowana w 2021 roku w ramach jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej – Europejskiego Forum Rolniczego.

Czytaj więcej: Cele Wspólnej Polityki Rolnej a przyszłość rolnictwa – zaproszenie na webinar

Wystawa AGRO SHOW we wrześniu w Bednarach

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa w dniach 24-26  września br. w Bednarach k. Poznania odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowej Wystawy Rolniczej  AGRO SHOW. W związku przywróceniem możliwości prowadzenia w tradycyjny sposób targów, konferencji, wystaw rolnicy będą mogli znów wziąć udział w największej plenerowej wystawie rolniczej w Europie.

Czytaj więcej: Wystawa AGRO SHOW we wrześniu w Bednarach

Modernizacja gospodarstw – równoległe nabory wniosków w pięciu obszarach wsparcia

Od 21 czerwca do 19 sierpnia 2021 r. można ubiegać się o wsparcie finansowe na „Modernizację gospodarstw rolnych”. Po raz pierwszy w jednym terminie odbywają się nabory wniosków o przyznanie pomocy we wszystkich pięciu obszarach wsparcia.  Wnioski przyjmują Oddziały Regionalne i Biura Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj więcej: Modernizacja gospodarstw – równoległe nabory wniosków w pięciu obszarach wsparcia

Weź pieniądze i posadź las - wkrótce ruszy nabór wniosków

Rolnicy gospodarujący na gruntach o słabszej jakości, które nie zapewniają odpowiednich plonów, mogą posadzić na nich las i uzyskać na ten cel dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych” finansowane z budżetu PROW 2014-2020 można się będzie starać od 1 czerwca do 2 sierpnia 2021 r.

Czytaj więcej: Weź pieniądze i posadź las - wkrótce ruszy nabór wniosków