Dopłaty do nawozów – nabór wniosków do 15 maja!

Można już składać wnioski o przyznanie dopłat do zakupu nawozów.  Pomoc przeznaczona jest na dofinansowanie zakupu nawozów mineralnych innych niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez, które producent rolny nabył w okresie od 1 września 2021 r. do 15 maja 2022 r. Wnioski przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Czytaj więcej: Dopłaty do nawozów – nabór wniosków do 15 maja!

Nabór wniosków o przyznanie dopłat

15 marca br. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności w ramach PROW 2014-2020 (dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego) za 2022 r. Nowym instrumentem jest Uzupełniająca Płatność Podstawowa.

Czytaj więcej: Nabór wniosków o przyznanie dopłat

Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej – wnioski można składać od 28 lutego

Od 28 lutego do 28 kwietnia 2022 r. można ubiegać się w ARiMR o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności pozarolniczej. Pomoc ma charakter bezzwrotnej premii, a jej wysokość zależy od liczby nowo utworzonych miejsc pracy. Zasady obowiązujące w tegorocznym naborze różnią się od tych z lat wcześniejszych.

Czytaj więcej: Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej – wnioski można składać od 28 lutego

Straty z powodu huraganu objęte wsparciem na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

Nabór wniosków o wsparcie inwestycji odtwarzających potencjał produkcji rolnej, który został zniszczony w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, odbywa się w trybie ciągłym. A to oznacza, że w prawie każdym momencie roku, w razie potrzeby, rolnik może złożyć w Agencji wniosek o pomoc. Także i teraz, gdy huraganowe wiatry przeszły przez Polskę, niszcząc szereg domów, budynków gospodarczych, tuneli foliowych służących uprawom, powalając drzewa w sadach i lasach.

Czytaj więcej: Straty z powodu huraganu objęte wsparciem na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej