„Nasza wiejska przyszłość” – europejski konkurs na projekty z PROW 2014-2020

Rozpoczął się nabór projektów w ramach trzeciej edycji Rural Inspiration Awards (RIA) na projekty zrealizowane z dofinansowaniem PROW 2014-2020. Tegoroczny temat konkursu nawiązuje do prac Komisji Europejskiej nad długoterminową wizją dla obszarów wiejskich.

Konkurs organizowany jest w celu lepszej promocji polityki rozwoju obszarów wiejskich i wkładu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) oraz promowania wymiany wiedzy i sieciowania wśród interesariuszy na wsi.

Wspierania wspólnej pracy KSOW i ENRD, w szczególności w następujących zadaniach:

  • zbieranie przykładów projektów na poziomie krajowym;
  • promowanie dzielenia się przykładami na poziomie europejskim za pośrednictwem ENRD;
  • ułatwianie wymiany tematycznej i analitycznej.

Konkurs składa się z dwóch etapów - wszystkie wnioski z Polski składane są do Jednostki centralnej KSOW, która może wybrać do ośmiu wniosków do udziału w drugim, europejskim  etapie konkursu prowadzonym przez punkt kontaktowy Europejskiej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD).

Konkurs został podzielony na cztery kategorie tematyczne:

  • zielona przyszłość
  • cyfrowa przyszłość
  • odporna przyszłość
  • solidarna przyszłość.

Zgłoszenia przyjmowane są do 11 stycznia 2021 r. na adresy poczty elektronicznej JC KSOW: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zarówno jako podpisany skan jak i w edytowalnej wersji elektronicznej.

Projekty muszą być zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, która może złożyć łącznie maksymalnie osiem projektów. Każda krajowa sieć może przesyłać zgłoszenia z czterech kategorii tematycznych i jest odpowiedzialna za nominowanie projektów do najbardziej odpowiedniej kategorii. Projekty należy zgłaszać na formularzu zgłoszeniowym.

Wszystkie szczegóły i wytyczne dostępne TUTAJ 

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi https://www.gov.pl/web/rolnictwo/