„My zbieramy” w okresie pandemii

Wiele osób jest zainteresowanych zbieraniem dla siebie owoców i warzyw - właśnie w tym celu powstał portal www.myzbieramy.pl. Portal ma sprawić, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi zostają owoce, warzywa na polu, bo nie miał ich kto zebrać. Jest to szczególnie ważne w tym sezonie, gdy z powodu epidemii koronawirusa brakuje pracowników sezonowych.

Portal, pierwszy tego typu w Polsce, rozpoczął przyjmowanie ogłoszeń od rolników na sezon 2020. Rolnicy, którzy chcą zaprosić do siebie na zbiór zakładają darmowe konto na portalu. Następnie mogą wystawić bezpłatne ogłoszenie na MyZbieramy. W informacjach należy podać m.in. daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą osoby mogą zebrać dla siebie owoce, warzywa. Ogłoszenie widoczne jest przez 100 dni. W każdym momencie rolnik może samodzielnie dokonać w nim zmian. Ponadto twórcy portalu udostępniają rolnikom wzory plakatu do promocji wydarzenia oraz Regulamin zbierania i oświadczenia dla zbierających.

- Wystarczy, aby rolnik wyznaczył część pola, sadu, gdzie goście będą zbierać owoce i warzywa, a przy wyjściu ustawić wagę i tam pobierać opłaty. Ceny za warzywa, owoce można zaproponować wyższe od tych w punktach skupu, a niższe od sklepowych - obie strony zyskują. Oczywiście należy pamiętać o zasada bezpieczeństwa - odstępach i używaniu rękawiczek jednorazowych - mówi Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu.
 
Partnerami portalu są Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izba Rolnicza, Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, Magazyn Rolniczy Agro Profil, Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa.

Źródło: https://mir.krakow.pl/

Więcej informacji:  www.myzbieramy.pl