,,MałoPolska smakuje na Wielkanoc”

Adresatem konkursu są Koła Gospodyń Wiejskich z województwa małopolskiego. Ocenie podlegają prace obejmujące łącznie prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu na regionalną potrawę, która jest tradycyjną potrawą wielkanocną charakterystyczną dla regionu działania danego KGW oraz przygotowanie potrawy wg przepisu i wykonanie zdjęcia jej zdjęcia. Zgłoszenia do 24 marca br.

Celem Konkursu jest zachowanie w pamięci przepisów na tradycyjne potrawy wielkanocne, promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze świętami Wielkiejnocy, kształtowanie nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór polskich produktów pochodzących od lokalnych producentów i rolników, popularyzacja wiedzy oraz podniesienie świadomości w zakresie patriotyzmu konsumenckiego.

Organizatorem konkursu jest Oddział Terenowy KOWR w Krakowie.

Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do 24 marca 2021 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając w tytule maila: KONKURS – „MałoPolska smakuje na Wielkanoc”

Regulamin konkursu do pobrania TUTAJ 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ 


Źródło: KOWR