Wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej – Śląsk

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Katowicach informuje, iż dysponuje jeszcze środkami na finansowanie zamówień związanych z przeciwdziałaniem skutkom COVID-19. Zamówienia mogą być realizowane przez podmioty ekonomii społecznej, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek pandemii tzn. ich przychody spadły o co najmniej 15%. Dotyczy powiatów tarnogórskiego i lublinieckiego (oraz miast Katowice, Bytom, Ruda Śląska, Piekary Śląskie). 

Kryzys związany z pandemią dotknął szereg przedsiębiorstw społecznych. Dzięki wsparciu udzielonemu dotychczas w kwocie ponad 437 000 zł  przez Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej w Katowicach [OWES SWR] śląskie firmy społeczne mogły w ostatnich kilku miesiącach liczyć na szybką i realną pomoc w postaci zleceń, które finansowane są ze środków Urzędu Marszałkowskiego. OWES SWR wciąż dysponuje środkami, które mogą wesprzeć przedsiębiorstwa społeczne we wskazanych obszarach województwa.

Zainteresowane podmioty proszone są o kontakt telefoniczny - numer 32 376 75 65 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Źródło: www.ngo.pl