„Silni z Natury” w Kielcach

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego uruchomiła w Kielcach sklep "Silni z Natury". To pierwszy w Polsce sklep sprzedający wyłącznie certyfikowane produkty tradycyjne, regionalne i ekologiczne - nie tylko mięsne. W ten sposób producenci wyrobów tradycyjnych budują własną dystrybucję.

Sklepem zarządza Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego Oddział Świętokrzyski przez powołaną z jej udziałem spółkę Biuro Doradztwa Gospodarczego Izba sp. z o.o. Obydwie Izby działają na postawie Ustawy o izbach gospodarczych, czyli są samorządem gospodarczym działającym w ramach jednej struktury organizacyjnej. Sklep prowadzony jest zgodnie z warunkami umowy, w której Izba pełni rolę gwaranta pochodzenia i jakości sprzedawanych w sklepie produktów oraz nadzoruje jakość usług sprzedaży, natomiast Biuro Doradztwa Gospodarczego Izba prowadzi działalność operacyjną zarządzając procesem sprzedaży i promocji.

Inicjatywa jest nowa, ale już spotkała się z dobrym przyjęciem i zrozumieniem. Współpraca pomiędzy Urzędu Marszałkowskim, jako samorządem terytorialnym, a Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego Oddział Świętokrzyski jako samorządem gospodarczym powinna przynieść efekt synergii poprzez wzmocnienie skuteczności naszych działań w sprzedaży i promocji produktów regionalnych i tradycyjnych. Sklep stacjonarny w Kielcach będzie działał w głównej mierze jako sklep producentów lokalnych z regionu świętokrzyskiego zwłaszcza jeśli chodzi o produkty o krótkim terminie przydatności do spożycia, natomiast internetowy będzie miał zasięg ogólnopolski i będzie sklepem producentów z całej Polski.

Więcej szczegółów pod adresem: TUTAJ