Poradnik podatnika – platforma wiedzy o finansach i biznesie

Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na światową i polską gospodarkę, ale również na codzienne funkcjonowanie społeczeństw i firm. Resort finansów uruchomił pomocne narzędzie, czyli ogólnodostępny portal – Poradnik Podatnika. Poradnik jest formą wsparcia dla przedsiębiorców - znajduje się tam ekspercka wiedza w postaci artykułów, webinariów, podcastów i narzędzi diagnostycznych, które sprawdzają sytuację firmy i jej potrzeby.

Poradnik podatnika to platforma edukacyjna, na której podatnicy znajdą przydatne informacje, porady i propozycje rozwiązań dotyczące podatków, finansów i zarządzania kryzysowego. Portal został stworzony przez Ministerstwo Finansów jako wsparcie w walce z obecnymi wyzwaniami gospodarczymi. Poradnik ma być praktycznym wsparciem w walce z negatywnymi skutkami COVID-19 i kryzysu. Dzięki narzędziom diagnostycznym (audyt odporności kryzysowej i barometr efektywności biznesowej), które są dostępne na portalu, przedsiębiorca ma możliwość sprawdzenie skuteczności swojej strategii biznesowej. Po wypełnieniu kwestionariusza online otrzymuje się indywidualny raport z diagnozą sytuacji firmy.

Treści na portalu są sukcesywnie uzupełnianie o materiały tworzone w Ministerstwie Finansów i we współpracy z ICAN Institute oraz o treści od partnerów merytorycznych.

Poradnik podatkowy - https://poradnikpodatnika.gov.pl/

Źródło: https://www.gov.pl/web/finanse/poradnik-podatnika--wsparcie-na-nowe-czasy