Kolejna pula na wejście firm z Polski Wschodniej na zagraniczne rynki

Fundusze Europejskie z Programu Polska Wschodnia wesprą przedsiębiorców, którzy chcąc rozwinąć działalność poza granice Polski. Także tych, którzy już działają zagranicą, ale chcą zmienić rynek na inny. Do zdobycia jest nawet 900 tys. zł na projekt. Przyjmowanie wniosków o dotację rozpocznie się 5 maja 2022 roku. Łączny budżet konkursu to 50 mln zł.

Czytaj więcej: Kolejna pula na wejście firm z Polski Wschodniej na zagraniczne rynki

Rządowy Program Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie

Wsparcie kierowane jest do absolwentów szkół i uczelni wyższych oraz do studentów ostatniego roku studiów, którzy szukają pracy, do zarejestrowanych osób bezrobotnych, a także opiekunów osób niepełnosprawnych szukających pracy. Ze wsparcia mogą skorzystać również przedsiębiorcy, niepubliczne przedszkola i szkoły oraz producenci rolni. Żłobki, kluby dziecięce oraz podmioty świadczące usługi rehabilitacyjne mogą wnioskować o wsparcie finansowe na utworzenie nowego miejsca pracy związanego z opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi lub rehabilitacją dzieci niepełnosprawnych.

Czytaj więcej: Rządowy Program Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie

Konferencja: Odyseja 2021-2027. Nowa „perspektywa” rynku usług rozwojowych

Już po raz piąty Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje konferencję dla firm szkoleniowo-doradczych w ramach projektu  Bazy Usług Rozwojowych – największej platformy skupiającej ofertę szkoleń, studiów, warsztatów i kursów, także z dofinasowaniem. Spotkanie z ekspertami, którzy będą dyskutowali o rynku usług rozwojowych oraz perspektywach jego rozwoju, a także środkach na rozwój kompetencji odbędzie się 3 marca o godz. 9:00  i będzie transmitowane online.  

Czytaj więcej: Konferencja: Odyseja 2021-2027. Nowa „perspektywa” rynku usług rozwojowych

#idearozwojubiznesu – cykl edukacyjnych spotkań online

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii  zaprasza do zapoznania się z materiałami zrealizowanymi w ramach cyklu #idearozwojubiznesu nt. pakietu rozwiązań przygotowanych przez rząd, wspierających przedsiębiorców w pokonywaniu trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej, spowodowanych pandemią.

Czytaj więcej: #idearozwojubiznesu – cykl edukacyjnych spotkań online