Dotacje na kapitał obrotowy dla przedsiębiorców dotkniętych Covid-19

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór na działanie „Dotacje na kapitał obrotowy”. Pomoc adresowana jest do średnich przedsiębiorców. Wnioski można składać od 15 czerwca do 31 lipca 2020 roku.

Wsparcie jest finansowane z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (2 mld zł) oraz Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (500 mln zł). Dotacje na kapitał obrotowy to uzupełnienie rządowej tarczy antykryzysowej.

Przedsiębiorca starający się o wsparcie musi wykazać, że jego obroty spadły o co najmniej 30 % w dowolnym miesiącu po 1 lutego br. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego okresu ubiegłego roku. Maksymalne dofinansowanie to prawie 430 tys. zł dla przedsiębiorców zatrudniających 249 pracowników i wnioskujących o pomoc na 3 miesiące.  W ramach naboru przedsiębiorcy mogą otrzymać 100 % kosztów kwalifikowanych, co oznacza, że nie muszą posiadać  wkładu własnego.

Wnioski można składać od 15 czerwca do 31 lipca br., lub do wyczerpania alokacji. O przyznaniu dofinansowania będzie decydować kolejność złożenia wniosku. Aby możliwie jak najbardziej uprościć składanie wniosków cały proces będzie przeprowadzony zdalnie.

Szczegółowe informacje o programie TUTAJ