Tarcza 7.0 również dla nowopowstałych firm

Zwolnienie z opłacania składek ZUS za następne dwa miesiące, a także kolejna dotacja dla mikro i małych firm do 5 tys. zł, dodatkowe postojowe oraz dopłata do wynagrodzeń – to kolejne instrumenty pomocy dla przedsiębiorców, które na mocy rozporządzenia Rady Ministrów weszły w życie od 1 lutego 2021 r. Wsparciem zostaną objęte także firmy z branży turystycznej oraz ci przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli swoją działalność w 2020 r.   

Czytaj więcej: Tarcza 7.0 również dla nowopowstałych firm

Przedłużenie i rozszerzenie pomocy z tarczy branżowej

Zwolnienie z opłacania składki ZUS na następne dwa miesiące, a także kolejna dotacja dla mikro i małych firm do 5 tys. zł, dodatkowe postojowe oraz dopłata do wynagrodzeń – to kolejne instrumenty pomocy dla przedsiębiorców z rozporządzenia przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów. Ponadto, całe to wsparcie, jak również dopłaty do wynagrodzeń zostaną rozszerzone także na firmy z branży turystycznej. Nowe rozwiązania mają wejść w życie od 1 lutego 2021 r., a wartość pomocy może wynieść ponad 5 mld zł i objąć nawet ok. 300 tys. przedsiębiorców.

Czytaj więcej: Przedłużenie i rozszerzenie pomocy z tarczy branżowej

Instrument Wspierania Projektów na rok 2021

Od 15 lutego do 31 marca br. będzie można składać wnioski o wsparcie projektów w ramach Instrumentu Wspierania Projektów – funduszu utworzonego przez państwa członkowskie Rady Państw Morza Bałtyckiego w celu współfinansowania projektów rozwijających i wzmacniających współpracę w regionie. O dofinansowanie, którego maksymalna kwota wynosi 65 tys. euro, mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne, grupy, organizacje, instytucje, stowarzyszenia i przedsiębiorstwa, jak również członkowie Grup Eksperckich RPMB i podmioty współpracujące z tą organizacją.

Czytaj więcej: Instrument Wspierania Projektów na rok 2021

Ponad 40 branż, w tym gospodarstwa edukacyjne uwzględnione w Tarczy 6.0

Przyjęta 9 grudnia br. przez Sejm RP ustawa rozszerza zakres branż poszkodowanych przez COVID, do których trafi wsparcie. W przyjętych poprawkach znalazło się także PKD 85.59.B - Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane, pod którym najczęściej funkcjonują gospodarstwa edukacyjne. 

Czytaj więcej: Ponad 40 branż, w tym gospodarstwa edukacyjne uwzględnione w Tarczy 6.0