Inicjatywa społeczna "Nie pozwolę Ci się zamknąć"

NIE POZWOLĘ CI SIĘ ZAMKNĄĆ to społeczna inicjatywa, zachęcająca klienta do wcześniejszej zapłaty małej, ulubionej firmie za konkretne towary lub konkretne usługi, które nie są teraz dostępne w związku z ograniczeniem funkcjonowania w okresie pandemii. Ogólnopolska kampania zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą opiera się na systemie zaliczek na poczet usług i produktów zakupionych w przyszłości.

Celem akcji jest pomoc mikroprzedsiębiorstwom poprzez solidarnościowe działania przetrwać ciężki okres związany z pandemią i brakiem klientów. Klient może zaproponować zaliczkę na rzecz usług/towarów, które będzie mógł zakupić w przyszłości. Podstawą do odebrania usługi lub towaru będzie wydawana przez przedsiębiorcę faktura zaliczkowa lub paragon. Wpłacone kwoty pomogą właścicielom firm opłacić bieżące rachunki, zobowiązania czy część pensji swoim pracownikom.

Mikroprzedsiębiorców można wspierać również w mediach społecznościowych, poprzez zamieszczenie na swoim profilu plakatów akcji przygotowanych przez KIG, oraz zachęcać znajomych do wzięcia w niej udziału.

Akcja została objęta Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Regulamin akcji, informacje dla uczestników oraz plakaty promujące zamieszczone zostały na stronie internetowej https://kig.pl/nie-pozwole-ci-sie-zamknac/