Informacje o rynku pracy dla obywateli Ukrainy

Na wortalu publicznych służb zatrudnienia pojawiła się nowa zakładka adresowana do obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z wojną w ich kraju. Dostępna również w języku ukraińskim zakładka Rynek pracy – pomoc dla Ukrainy – zawiera informacje dotyczące m.in. rynku pracy w Polsce, Unii Europejskiej, a także pomocy w innych obszarach.

Czytaj więcej: Informacje o rynku pracy dla obywateli Ukrainy

100 milionów złotych w Szybkiej Ścieżce „Agrotech”

Rusza konkurs Szybka Ścieżka „Agrotech”. 100 milionów złotych z Funduszy Europejskich trafi na wsparcie nowych technologii w sektorze rolnym. Celem programu jest podniesienie konkurencyjności polskich firm pracujących nad projektami z zakresu robotyzacji i automatyzacji, cyfryzacji czy produkcji rolno-spożywczej przyjaznej środowisku. Nabór wniosków w konkursie rozpocznie się 10 września i potrwa do 6 listopada 2020 roku.

Czytaj więcej: 100 milionów złotych w Szybkiej Ścieżce „Agrotech”

Program Maluch+

Program "Maluch+" wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 - żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Beneficjenci programu mogą otrzymać dofinansowanie do tworzenia i funkcjonowania miejsc opieki. "Maluch+" jest programem rocznym.

Czytaj więcej: Program Maluch+

Inicjatywa społeczna "Nie pozwolę Ci się zamknąć"

NIE POZWOLĘ CI SIĘ ZAMKNĄĆ to społeczna inicjatywa, zachęcająca klienta do wcześniejszej zapłaty małej, ulubionej firmie za konkretne towary lub konkretne usługi, które nie są teraz dostępne w związku z ograniczeniem funkcjonowania w okresie pandemii. Ogólnopolska kampania zorganizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą opiera się na systemie zaliczek na poczet usług i produktów zakupionych w przyszłości.

Czytaj więcej: Inicjatywa społeczna "Nie pozwolę Ci się zamknąć"